Meni

Vesti iz našeg kluba

Na ovoj stranici možete pročitati najnovije vesti iz našeg kluba. Šta je novo u klubu i oko njega, ko je od igrača došao a ko otišao, akcije koje se održavaju na stadionu, najave utakmica i rezultati ... Budite uvek u toku o tome šta se dešava u našem i vašem klubu.
    Dobrodošli u naš klub!

BLIŽI SE POČETAK PRVENSTVA

Sledeće nedelje startuje prvenstvo u VFL Sever. Četvrti rang takmičenja nije odavno bio toliko popunjen sa dobrim ekipama , koje su izjednačene po kvalitetu ekipa. Možda za nijansu odskače ekipa Bratstva 1946 iz Prigrevice , što ne znaci da će im biti lako, kao i drugima. Ekipa FK.Sloge iz Čonoplje posle burne sezone i istorijskog opstanka i uspeha, ove godine kreće puno spremnija u novu sezonu. Došao je trener Nemanja Žigić ( Radnički 1912, Hrvatska) koji je zasukao rukave, zajedno sa trenerom golmana Smoljanović Boškom i odradio dobar posao u fazi priprema, gde se maksimalno radilo , pre i posle podne. Od igračkog kadra došli su : Milošević N( Mladost Apa), Bojić ( Hajduk S), Mitrović( Stanišić), Šević(Bajša) Zorić( Hrvatska) Vidović( ŽAK) Mazinjanin ( Beograd) Japundžić( Radnički S) Dejanović ( Jedinstvo SM)Milošević M ( ?) Iz ekipe su otišli: Petrović ( Radnički 1912), Stevanović( Stanišić), Delija ( Dinamo BB), Nikšić ( Jedinstvo SM), Đokić( Radnički 1912). Prelazni rok još traje, tako da su mogući i odlasci i dolasci. FK Sloga igra prvo kolo u Vrbasu, gde će ih dočekati kvalitetna ekipa domaćina.

PROMENE U ŠKOLI FUDBALA U FK SLOGA
   FK.Sloga je od ove godine odlučila da ozbiljnije uđe u rad sa mlađim kategorijama i povodom toga je preduzela određene mere. Iza čitave ideje, pored FK.Sloge , stoji i daje podršku Miloš Kosanović, sa svojima prijateljima . Odlučeno je da se poverenje , ukaže mlađim trenerima, koji su puni elana i pozitivne energije, a ujedno su igrači seniorskog tima . Izbor je pao na trojicu igrača, što neznači da im se neće pridružiti još neko.To su : Knežević Goran, Rajčanji Ričard i Ninković Vuk. Mesečna članarina će iznositi 1500 din, sa tim da svi ostali troškovi idu na račun škole fudbala , od rekvizita, opreme, takmičenja, kotizacija, putovanja , dresova, trenerki... Najbitnija stvar od svega je da deca koja treniraju, treba da počnu da se i takmiče, kroz razne lige, turnire, što do sada nije bilo, pa se dešava odliv talentovane dece u druge sredine. Ne ide se na rezultat, jer će on vremenom kroz rad doći sam po sebi, već da ta deca postanu danas ,sutra, pravi ljudi i sportisti.Škola će biti otvorena za sve, ne samo decu iz Čonoplje, već i za decu iz susednih sela i grada. Cilj je da se napravi jedna škola fudbala koja bi trajala i bila na duže staze, da iznedri nekog novog prvotimca FK.Sloge, a što da i ne nekog novog Kosanovića, Matića, Mitrovića...a tu su baš i oni koji će im sigurno sa svojim trenerima pomoći u daljoj karijeri. Svaki početak je težak, zato im dajmo podršku, jer je to jedini pravi put. Sastanak sa roditeljima je zakazan za 08.Avgust 2022.(Ponedeljak) na stadionu sa početkom u 20,00 h. Već narednih dana se kreće sa radom, oprema sa rekvizitima je već naručena.

SPEKTROV TURNIR U ČONOPLJI

Na sportskom objektu u Čonoplji se za vikend 25, 26, 27 Juna 2022. održava tradicionalni Spektrov turnir. Čonoplja će ugostiti decu i roditelje iz čitavog okolnog regiona, a očekuju se gosti i iz Hrvatske, Mađarske ... Promoter turnira je naš čonopljanac Miloš Kosanović.

LETNJI TURNIR U ČONOPLJI

FK Sloga organizuje tradicionalni letnji turnir u malom fudbalu 'Čonoplja 2022'.

SKUP KORDUNAŠA

FK Sloga iz Čonoplje je pozvana na turnir 02.Jula 2022.u Kljajićevo. Turnir je revijalnog karaktera, koji će okupiti ekipe koje su sa Korduna ili poreklom iz tog kraja. Učestvuje reprezentacija Korduna, FK Petrova Gora, FK Sloga iz Čonoplje i domaćin FK Kordun iz Kljajićeva. Utakmice se igraju 2x25 min. Posle turnira je zakazano druženje na Kuglani u Kljajićevu.

FK SLOGA DOBILA NOVOG TRENERA
Posle uspešno završenog prvenstva u VFL.Sever i opstanka u istom rangu, FK Sloga iz Čonoplje je na upražnjeno mesto trenera, dovela Nemanju Žigića, koji će zajedno sa upravom kluba okupiti igrače i krenuti u novu sezonu. Rastinac, somborac Žigić je vodio klubove u Srbiji i Hrvatskoj. Mladi, školovani stručnjak zajedno sa predsednikom Dizdarom i upravom će imati 'odrešene ruke' da što bolje spremi ekipu i napravi sastav, koji će biti adekvatan za taj rang takmičenja. Srećno, Nemanja!

POVELJA O BRATIMLJENJU
   Za slavu sela u Čonoplji (Sveta Trojica), potpisan je sporazum o bratimljenu dva fudbalska kluba, FK Sloga iz Čonoplje i FK.Vrelo iz Vrela - Ub. Povelju su potpisali, Miloš Kosanović u ime FK Sloge iz Čonoplje i Nemanja Matić u ime FK Vrela iz Vrela. Odigrana je "bratska" utakmica, koju su gosti dobili rezultatom 2-1, a posle toga svečana večera i druženje na Etno parku 'Stari Ribnjak'. Spojili su nas naša dva internacionalca i neka 'bratstvo' potraje.

SLOGINO PLAVO BELO VEČE
   Povodom završetka uspešne polusezone i opstanka u VFL Sever , održana je svečanost u Sali Lux Rano jutro , gde su uručene zahvalnice prijateljima kluba, koji su bili uz Slogu u borbi za opstanak . Bilo je gostiju iz Beograda,Subotice,Bajmoka,Bačke Palanke, Sombora.. Od svih nagrađenih i zaslužnih, najveće ovacije su dobila dva naša čonopljanca i bivša fudbalera, Ninoslav Cmolić i Miloš Kosanović (koji je ujedno i proslavio rođendan). Predsednik Milovan Dizdar, sa upravom, igračima i navijačima, je ostvario istorijski uspeh u koji su verovali samo najodaniji. Slavlje je uz dobru muziku i hranu potrajalo ... Hvala svima !

Miloš Kosanović

Milovan Dizdar i Ninislav Cmolić
FK SLOGA OSTALA BEZ TRENERA
   Emir Džinović - Džina, nije više trener FK.Sloge iz Čonoplje. Zahvalio se na saradnji upravi kluba i ostavio upražnjeno mesto. Ovom prilikom FK Sloga u ime kluba, igrača i navijača mu se zahvaljuje za sav period koji je proveo u klubu, i prošao kroz sav period, od jeseni i samo jednog osvojenog boda, do opstanka i osvojenih 40 bodova, bez ijednog poraza. HVALA TI I SREĆNO DŽINA U DALJOJ TRENERSKOJ KARIJERI.

SLOGA OSTAJE U VFL SEVER
   Sad se i zvanično zna da FK.Sloga ostaje da se i naredne godine takmiči u VFL Sever. Pobedom nad ekipom Stanišića (Prvak VFL Sever) od 4-3 , overen je opstanak, kolo pre kraja. U jednoj fer i korektnoj utakmici , i slavljeničkoj atmosferi je odigrana utakmica, gde su čonopljanci bili bolji za taj jedan pogodak. Stanišiću čestitamo na osvojenoj tituli. U redovima domaćina, za nijansu od svih, koji su svi čitavo proleće odigrali maksimalno, se izdvojio strelac dva pogotka Rajčanji Ričard - Riči , jedan od najstandarnijih ovog proleća.

Izveštaj sa utakmice
MLADI FUŠTAR OVERIO POBEDU
   Sloga donosi nova tri boda, ovog puta sa vrućeg terena iz Bačkog Gradišta. Fer i koretna utakmica , bez incidenata je zavŕšila trijumfom FK Sloge. Poveli su čonopljanci pogotkom Čivčiča, posle dobrog udarca Delije i odbijene lopte.Domaći odmah potom izjednačuju i sa tim rezultatom se odlazi na odmor. U drugom poluvremenu Sloga 'dodaje' gas i postiže još dva pogotka, preko Vukasa i Fuštara. Gosti do kraja ublažuju poraz na 2 - 3 i to je konačan rezultat, današnje utakmice koja je obilovala mnogim šansama.  Na slici levo: Fuštar Strahinja, strelac trećeg gola za Slogu.

SAN SE POLAKO OSTVARUJE!
   Ono što niko nije verovao, polako postaje java, Sloga uplovljava u mirnu luku, gde im je zagarantovan opstanak u VFL Sever.Ekipa Mladosti iz Apatina je zimus imala 19 bodova više od Sloge, a od danas su Čonopljanci ispred njih. Derbi u najavi, je rešen u korist FK Sloge. Poluvreme 1 - 0, strelac Stevanović, danas jedan od najboljih. Sudije su Apatinci tražili iz Srema, iz nepoznatih razloga. Pri kraju prvog poluvremena je isključen golman domaćih Zorić, tako da je ekipa Sloge drugo poluvreme igrala sa igračem manje.. i DALA JOŠ DVA POGOTKA - što govori da su ostavili srce na terenu i hvala im za to.

Stefan Stefanović i Goran Knežević - Džigi

I DALJE BEZ PORAZA
   FK Sloga je donela bod iz Tavankuta u derbiju kola u borbi za opstanak u VFL Sever. Utakmica je odigrana u prelepom ambijentu, pred punim tribinama. U fer i korektnom meču su samo golovi nedostajali. Domaći su imali par izglednih prilika, ali ih je osujetio odlični golman Zorić.FK.Sloga je imala srce koje je ostavila na terenu i veći posed lopte.Važno je napomenuti da je FK.Sloga nastupila bez par standarnih prvotimaca ( Rebić, Ninković, Stevanović). Navijači iz Čonoplje su bili 12 igrač FK Sloge.

Predrag Zorić - Golan

MATIĆ REŠIO DERBI
   U derbiju kola, i u veoma teškoj utakmici, punoj naboja i emocija, fudbaleri Sloge su trijumfovali pred svojom publikom i uknjižili nova tri boda u borbi za opstanak u VFL Sever. Odlična ekipa Pačira , se uspešno branila i pokušavala iz kontri da ugrozi gol domaćina. Prvo poluvreme Sloga je bila dominantnija ekipa i ugrožavala goste. Iz jedne od mnogobrojnih akcija i posle idealnog centaršuta , Matić je postigao gol. Pri kraju prvog poluvremena , Vukas propušta idealnu priliku da reši meč.Rezultat od prvog poluvremena je bio i krajnji . Pre početka utakmice, Sloga se oprostila od svog tragično nastradalog fudbalera Nikole Todorovića, minutom ćutanja, bakljadom, da bi kapiten Ninković Vuk uručio njegovim roditeljima dres FK Sloge.

Ognjen Matić - strelac gola

NOVI BODOVI ZA SLOGU
   U Turiji je Sloga ostvarila novu pobedu . Veoma teška utakmica , jer je prethodno veče , FK.Sloga ostala bez svog igrača Todorović Nikole, koji je tragično nastradao u saobraćajnoj nesreći. Izmešana osećanja i tuga, sa jedne strane važna utakmica u borbi za opstanak, a sa druge u mislima sa nemilim događajem. O domaćinu sve najbolje, na fer i korektnoj utakmici i razumevanjem sa našom tugom. Poveli su domaći preko Jovića i tako je završeno prvo poluvreme. Sloga je izjednačila odmah na početku drugog poluvremena, maestralnim golom Petrovića, koji je lobovao golmana sa centra prilikom starta poluvremena. Sloga je došla do trijumfa, golom Sekulića, koji se najbolje snašao u protivničkom prostoru i glavom, doneo nova tri boda. Domaćin je imao šansi da izjednači rezultat, ali je ipak ostalo konačnih 1-2.

Minut ćutanja

Detalj sa utakmice

Željko Sekulić - strelac drugog gola

POČIVAJ U MIRU BOŽIJEM, NAŠ DRAGI TODORE
   Jutros nas je sviju zatekla, na vaskskršnju subotu, tužna vest da je naš igrač, naše dete, naša momčina, tragično izgubila život u saobraćajnoj nesreći. Duša nam se svima kida, da ga više nema. Zbog njegove mladosti, dobrote, poštenja i kulture. Bio je za primer drugima, odgovoran, radan, obrazovan a pre svega dobar čovek, prijatelj još bolji. FK.Sloga je izgubila svoje dete, sa kojim smo kovali mnoge fudbalske planove , i da slavimo pobede. Bila mu je čast i ponos što je dočekao da igra za prvi tim svoje Sloge , a i nama da smo ga poznavali i što je bio deo nas, što će večno i biti. 'Nek te anđeli čuvaju naš Todore'.
   FK.Sloga pobeđuje dalje.U grčevitoj borbi za opstanak u VFL Sever , čonopljanci su upisali nova tri boda.Teže nego što se mislilo. Umor i stalna tenzija za pobedom , su doprineli danas malo bleđem izdanju FK.Sloge. Ekipa Mladosti iz Bačkog Petrovca se zatvorila i iz kontri vrebala poziciju da ugrozi gol domaćina.Imala je svoje prilike,koje nije iskoristila,zahvaljujući "šefu" odbrane , Kneževiću i danas odličnom golmanu, mladom Đokiću. Sloga je imala više od igre, ali nije uspevala da matira golmana gostiju.Ređale su se šanse, ali bez uspeha. Jedino je vredan pogodak, Rajčanjija za nova tri boda. U subotu FK.Sloga gostuje odličnoj ekipi Mladosti iz Turije , i bio bi podvig da se vrati sa pozitivnim rezultatom, pošto Ninković i Rajčanji imaju parne kartone..
GOLEADA U SUBOTICI
   Po kišovitom i prohladnom vremenu, 'kiša'golova u Subotici. Otvorena igra oba tima, domaćina koji je sebe obezbedio, a izgubio trku za titulu, i gostiju, koji su hit prolećnog dela , u naletu , u borbi za opstanak ,sa ostvarenim maksimalnim učinkom. Poveli su domaći , da bi ubrzo zatim gosti izjednačili preko Vukasa.Na poluvreme se otišlo sa golom prednosti za Bačku. U drugom poluvremenu Bačka, ubacuje u igru par mladih igrača , koji su opravdali svoju minutažu. Sloga vešto to koristi i okreće rezultat u svoju korist 2 : 4 , pogotcima : Vukasa , Rajčanjija, Petrovića. Mladi igrači Bačke uspevaju da stignu do 4 : 4, da bi ipak na kraju presudilo iskustvo Novice Petrovića za konačnih 4 : 5.
    Snimak ove fenomenalne utakmice pogledajte na našoj stranici UTAKMICE SLOGE.
SLOGA UPLOVILA U MIRNU LUKU
   Slavi se u Čonoplji! Pobeda od 2 - 0 je delo svih ljudi u klubu, od navijača, uprave, predsednika Dizdara i ponajviše trenera i igrača. I ako oslabljeni ne igranjem trojice igrača, smogli su snage i uknjižili tri nova boda u 'derbiju žačelja' i uplovili u malo mirnije vode u borbi za opstanak.
    Nije sve baš išlo tako lako. Od samog početka Sloga je krenula i dala do znanja da samo pobeda igra neku ulogu. Gosti su došli da se brane, i eventualno iz neke kontre da ugroze gol dimaćina.Poluvreme se završilo 0 - 0, uz par promašenih šansi i neiskorišćen kazneni udarac. Početkom drugog piluvremena Rajčanji dovodi Slogu u vođstvo.
    I posle toga sve ide lakše. Stvaraju se šanse, da bi odlični Vukas, na pas Kneževića rešio meč za konačnih 2-0. Utakmica je bila fer i korektna.

Milovan Vukas - strelac drugog gola

DERBI U ČONOPLJI
   FK Sloga iz Čonoplje danas dočekuje u derbiju kola FK ČSK iz Čelareva. Duel dva protivnika , koji su od pre par godina odlučivali o vrhu tabele VFL.Sever, sada će proći u znaku borbe za opstanak u ligi na  severu Vojvodine. Sloga u naletu i sa pet pobeda ovoga Proleća očekuje novu pobedu pred svojom publikom i beg sa začelja, dok će ČSK  pokušati da ostvari povoljan rezultat i zadrži poziciju ispred čonopljanaca.
    Prošlonedeljna pobeda u Gajdobri, FK Sloge daje opravdano nadu da će se niz nastaviti. Odlična partija je krunisana pogotcima Vuka Ninkovića i Novice Petrovića i sa vrućeg gostovanja je donet ceo plen, tj. 3 boda. Četa trenera Džinovića je hrabro ušla u utakmicu, gde nije bilo lošeg pojedinca, što se očekuje i danas i kolektivnom i požrtvovanom igrom došla do željene pobede.
    Za današnju utakmicu postoje manji problemi, zbog parnih kartona (Kemenj, Delija) i povrede kapitena Ninkovića , ali i ekipa ČSK ima iste probleme.
    Od ekipe koja danas izađe na teren se očekuje da nadohnadi ne igranje tih igrača i da ponove partiju od prošlog kola. Početak utakmice je u 16h.